Źródło Jordana w Ściborzycach w Dolinie Dłubni

Źródło Jordan, , Maków

Jeśli chcesz zobaczyć źródło o krystalicznie czystej, szmaragdowej wodzie, zdecydowanie musisz odwiedzić źródło Jordana w Ściborzycach w Dolinie Dłubni. Jest to jedno z najpiękniejszych źródeł na terenie doliny. Woda jest całkowicie przejrzysta, dzięki czemu, pomimo 3 m głębokości masz okazję obserwować efektowny wypływ wody. Na dnie widać wyraźne pulsowanie. Źródlana woda ma stałą, niską temperaturę. Natomiast w misie źródłowej widać resztki drewnianego stelaża, pochodzącego z czasów, kiedy w źródle przechowywano żywność. Mam pewność, że źródełko zachwyci Cię swoim nietypowym położeniem, barwą oraz ciągłym pulsowaniem. W końcu dzięki tym atutom otrzymało status pomnika przyrody nieożywionej.
Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce?
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.