Zimny Dół - rezerwat przyrody w miejscowości Czułów

Rezerwat przyrody Zimny Dół, Czułów

Chcesz wiele zobaczyć, ale nie chcesz się nachodzić? Polecam wybrać się do rezerwatu przyrody Zimny Dół w miejscowości Czułów. Spotkasz tam niezwykle bogate i rzadkie formacje skalne – skały w kształcie grzybów, skupione na bardzo małej powierzchni. Trasa nie jest zbyt długa ok. 1km, ale o dziwo nie jest łatwa. Prowadzi dość stromymi zboczami doliny, momentami można trochę zjechać, albo przeskakiwać przez powalone drzewa. Znajdziesz tam przepiękną ścieżkę dydaktyczną, która wije się pomiędzy większymi i mniejszymi skałami, które często obrośnięte są bluszczem. Obok rezerwatu znajduje się również unikalne źródło krasowe, które wypływa wprost z jaskini.
Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce? Odwiedź też www.visitmalopolska.pl 

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.