Zielony Szlak Widokowy - Ojców

Ojców

Szlak zielony w Ojcowie, nazywany również szlakiem widokowym. Nie bez powodu. Znajdziecie tutaj miejsca, które dają gwarancję wyjątkowych zdjęć.  Szlak zaczyna swój bieg przy węźle szlaków pod Zamkiem Ojcowskim. Ma niecałe 6 km długości – jest idealny na krótki wypad. Tu na niewielkim odcinku zyskujemy sporo wysokości, ale nie jest to szlak trudny technicznie. Po drodze mijamy charakterystyczne ostańce - skałkę Igła Deotymy, która została tak nazwana na cześć pisarki J. Łuszczewskiej oraz Skałę Rękawica nad Jaskinią Ciemną, a także kilka innych charakterystycznych punktów widokowych, które zapewnią wspaniałe zdjęcia z Doliny Prądnika. 

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.