Wiśnicko-Lipnicki Park Krajobrazowy - wycieczka w rytmie slow!

Nowy Wiśnicz
Polecam wybrać się tu na całodzienną wycieczkę zaczynając od Nowego Wiśnicza. To bardzo urokliwe miasteczko, z klimatycznym rynkiem, górującym nad miastem zamkiem Kmitów i Lubomirskich, Muzeum pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka” oraz pięknym parkiem upamiętniającym 400-lecie powstania Nowego Wiśnicza. Park ten to doskonałe miejsce odpoczynku dla osób ceniących sobie zarówno relaks na łonie natury jak również aktywny wypoczynek. Kontynuując wycieczkę jedziemy do Lipnicy Górnej, gdzie ścieżką leśną dotrzemy do Kamieni Brodzińskiego – ciekawych form skałkowych. W niedalekiej Lipnicy Murowanej oprócz zabytkowego rynku polecam obowiązkowo zobaczyć kościoły: św. Szymona, św. Andrzeja i obiekt UNESCO kościół św. Leonarda. Będąc w okolicy warto wstąpić do miejscowości Chronów. Znajduje się tu kościół z 1685 roku, a w lasach powyżej niego cudne Skałki Chronowskie z wyrytymi tajemniczymi znakami oraz pięknie położona Winnica Chronów. A gdy dopadnie Was głód wpadnijcie do Karczmy na wodzie!
Polecane: Dorota / Bochnia
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.