W krainie kozic i świstaków

Morskie Oko

Wycieczka z Morskiego Oka do Doliny Za Mnichem i dalej przez Szpiglasową Przełęcz do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Powrót przez Dolinę Roztoki. Wycieczka w sercu polskich Tatr Wysokich, z widokiem na ich najwyższe szczyty – Rysy i Mięguszowieckie Szczyty z kilkusetmetrowymi ścianami skalnymi oraz zaostrzoną turnię Mnicha. Na trasie także piękne jeziora i największy polski wodospad – Wielka Siklawa. Po drodze możemy podziwiać przekrój przez piętra roślinne – regiel górny, kosodrzewinę, hale, które zmieniają się wraz z górskim klimatem. Znakomita okazja do podglądania żywych symboli Tatr – świstaków i kozic w ich naturalnych środowisku. Polecam wyjście wcześnie rano. Obowiązkowa lornetka. Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce?
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl

Poleca: Jasiek Sabała
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.