Tarnów

Tarnow

Chcesz znaleźć najcieplejsze miasto w Polsce? Odwiedź Tarnów, nazywany Polskim Biegunem Ciepła. To właśnie tutaj notowane są najwyższe temperatury w ciągu roku, a także występuje najwięcej bezchmurnych dni. Pogoda na zwiedzanie wręcz idealna. Jest to również najstarsze miasto o przepięknym rynku, pełne różnorodnych zabytków i muzeów, które warto odwiedzić. Przebiega tędy Szlak Architektury Drewnianej, znajdują się tu zabytki sakralne z różnych epok oraz szlak zabytków kultury żydowskiej. To właśnie z Dworca Głównego w Tarnowie 14 czerwca 1940 roku wyruszył pierwszy transport do nowo powstałego KL Auschwitz. W Tarnowie znajdziesz też przepiękną architekturę, wspaniałe uliczki i malownicze miejsca, które Cię zainspirują i zechcesz je umieścić na zdjęciu. Wiesz, że rzeźba „Melancholia”, którą można było podziwiać w Parku Strzeleckim w Tarnowie, stała się nie tylko głównym motywem klipu „Astronomia” Meli Koteluk&Kwadrafonik, ale głównym motywem całego albumu „Astronomia poety. Baczyński”. Przyjedź i pozwól żeby Tarnów zainspirował i Ciebie.
Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce?
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.