TARG PIETRUSZKOWY

Kalwaryjska 9-15, Kraków

Targ Pietruszkowy w krakowskim Podgórzu, dzielnicy która od pewnego czasu jest niezwykle prężnie rozwijającym się dystryktem kulinarnym Krakowa. To jedyny w Polsce targ, który zaliczono do elitarnego grona 69 tzw. Targów Ziemi (Earth Market) miejsc, których jakość gwarantuje International Slow Food. Na czym polega jego fenomen? Na tym że jest naturalnie, lokalnie i bezpośrednio.

To znaczy można spróbować ekologicznych produktów z Małopolski, ale też takich które były uprawiane lub hodowane w sposób tradycyjny, co ważne bez chemii. Gospodarstwa są niewielkie, maksymalnie do 15 hektarów. Warunkiem jest też to by były oddalone od Krakowa nie więcej niż 150 kilometrów. Sprzedający oferują to co sami wytworzyli. Pietruszka ma swoich wielkich fanów, dla nich od niedawna organizowane są specjalne wycieczki do rolników i hodowców, którzy sprzedają na tym targu swoje produkty. Ponadto Targ Pietruszkowy, to takie miejsce od którego można zacząć poznawać smaki Małopolski i poznać ludzi, którzy robią po prostu dobre, uczciwe jedzenie. Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce? 
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl

Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.