Sucha Polana

Lipnik

Macie ochotę na rodzinny spacer z historią w tle? Polecamy wybrać się na Sucha Polanę. We wrześniu 1944 roku odbyła się tam msza polowa, podczas której poświęcony został proporzec lokalnego oddziału partyzanckiego AK „Kamiennik”. W 2001 roku na Suchej Polanie postawiono krzyż oraz głaz z tablicą pamiątkową. Polana nawet zimą jest bardzo przyjemnym miejscem, można z niej podziwiać szczyty Beskidu Wyspowego. Początkowo to właśnie na niej miało stać schronisko, które umiejscowiono jednak na Kudłaczach. Obecnie na polanie stoi turystyczna wiata oraz wyznaczono miejsce na ognisko. Z polany możecie udać się na dalszą wędrówkę wejść na Kamiennik lub Łysinę.

Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.