STACJA MUZEUM CZERNICHÓW GŁÓWNY

Wiślana 3, Czernichów
Stacja Muzeum Czernichów Główny została stworzona przez pasjonata kolei. Zgromadzono tu zabytkowy tabor kolejowy: lokomotywy spalinowe, wagony oraz infrastrukturę kolejową: semafory kształtowe, tarcze ostrzegawcze i manewrowe, żuraw do nawadniania parowozów. Całość zaaranżowano w pięknym ogrodzie z ogromną dbałością o szczegóły i stylistykę. Właściciel chętnie oprowadza po muzeum i opowiada o zgromadzonych eksponatach. Miejsce to posiada walory edukacyjne i kulturowe. Zgromadzony tabor pozwala na poznanie historii kolei wąskotorowej w Polsce od lat 40-tych XX wieku. Jest to żywe muzeum, można wejść do kabiny lokomotyw, uruchomić niektóre z nich, posłuchać dźwięku ich pracy i dotknąć żywej historii. Zgromadzono tu też wiele eksponatów związanych z koleją z całego świata. Po zwiedzaniu można skorzystać z przejażdżki drezyną, odpocząć przy aromatycznej kawie, a najmłodsi znajdą tu wiele atrakcji dla siebie. Muzeum znajduje się 25 km od Krakowa tuż przy Wiślanej Trasie Rowerowej.
Polecane: Beata / Rusocice
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.