Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich

Olkusz

Co czeka na Ciebie w Olkuszu, a czego nie znajdziesz nigdzie indziej? Gwarkowie i to nie jeden, ale aż 18-stu, rozmieszczonych na ulicach całego miasta. Kiedy wyruszysz Srebrnym Szlakiem Gwarków Okulskich, spotkasz rzeźby z brązu – sympatyczne, niewysokie postacie w tradycyjnych szatach z kapturami, które oprowadzą Cię po mieście i opowiedzą Ci niejedną ciekawą historię, każdy inną. Możesz pobrać też bezpłatną aplikację i spacerować szlakiem z wirtualnym przewodnikiem. Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce? Odwiedź też www.visitmalopolska.pl

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.