Ścieżka edukacyjno - rekreacyjna "Tajemnice góry Grodzisko"

Zagórze
Na płaskim szczycie, zgodnie z nazwą wzgórza „Grodzisko” znajdują się zachowane półkoliste obwałowania, które mogą świadczyć o istnieniu grodziska. Prof. J. Żurowski i M. Gedl uznają je jako jedno grodzisko przecięte jarem lub dwa odrębne obiekty. Grodzisko zwane „dużym” ma lepiej zachowane wały o kształcie okrągłym. Na części zwanej „grodziskiem małym” wały są mniej widoczne. Zdaniem G. Leńczyka jest to jeden z szańców z czasów wojen szwedzkich, na co wskazuje podobieństwo do obiektów z Czatkowic i Jaworzna. Niestety brak kompleksowych badań tych obiektów nie pozwala na ścisłe określenie ich chronologii i charakteru (Przewodnik Dydaktyczny Po Ścieżce Przyrodniczo – Kulturowej Okolic Babic (Ziemia Chrzanowska 3); Zarząd Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych woj. katowickiego; Katowice 1993)
Polecane: Katarzyna / Babice
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.