Rezerwat Przyrody Kajasówka

Kajasówka, Czernichów
Kajasówka to jeden z najpiękniej położonych rezerwatów przyrody w okolicy Krakowa. W dodatku z jego południowej strony roztacza się piękny widok na Beskidy i Tatry. Wspaniale widać Babią Górę - Królową Beskidów. Rezerwat Przyrody Kajasówka zlokalizowany jest w miejscowości Przeginia Duchowna na terenie Rudniańskiego Parku Krajobrazowego. Rezerwat dzieli się na część północną gdzie poprowadzona jest dość płaska ścieżka turystyczna, która nadaje się na spacer z wózkiem czy na trening biegowy. Część południowa natomiast ma zupełnie inny charakter. Wzdłuż stoku poprowadzono wąską ścieżkę, która momentami wije się nad urwiskiem. Znajduje się tu także Jaskinia Przegińska – prowadzi do niej bardzo strome zejście. Kajasówkę warto odwiedzić szczególnie podczas zachodu słońca, kiedy to ciepłe światło otula okolicę, a w oddali pięknie widać góry.
Polecane: Aleksandra / Kraków
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.