Pustynia Błędowska

Pustynia Błędowska

Pustynia leży na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Zajmuje obszar 32 km² i jest największą pustynią na naszym kontynencie. To wręcz morze piasku i największy obszar piasków lotnych w środku kraju. Można na niej podziwiać wspaniałe zjawiska krajobrazowe typowe dla pustyni np. fulguryty powstałe na skutek stopnienia piasku przez pioruny. To również miejsce w którym można spotkać wyjątkowe okazy flory i fauny.  Ze względu na niepowtarzalne piękno krajobrazu, często wykorzystywana jest jako plener filmowy oraz fotograficzny. Posłużyła za tło między innymi w filmie "Faraon", "W pustyni i w puszczy", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, a także w teledysku "Nie ma wody na pustyni" zespołu Bajm.

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.