Polana Sywarne w Kościelisku

Sywarne 34b/3, Kościelisko

Chcesz zobaczyć coś, czego nie spotkasz nigdzie indziej? Wybierz się zimą na Polanę Sywarne w Kościelisku. Znajdziesz tutaj nie tylko piękne widoki, masz oczywiście również możliwość wyjścia na spacer w góry, ale przede wszystkich możesz obejrzeć Paradę Gazdowską lub Kumoterską Hońbę. Te widowiskowe imprezy odbywają się tutaj co roku. Parada Gazdowska to cykl imprez w których jury ocenia miedzy innymi przejazdy paradnych zaprzęgów konnych, a także przejazdy na czas w dyscyplinach kumoterki, skiring (narciarz jedzie za galopującym koniem) i ski-skiring (narciarz jedzie za koniem, ale koniem powozi jeździec). Kumoterska Hońba natomiast to wyścig dwuosobowej pary góralskiej (w tradycyjnych strojach) po śniegu w małych saniach. Celem wyścigu jest przejechanie odcinka jak najszybciej, nie wypadając przy tym z sań. Imprezy te mają wyjątkową atmosferę i odbywają się przy akompaniamencie góralskiej muzyki. 

Poleca: Jasiek Sabała
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.