Polana Podskały

Lubomierz
Polana Podskały w Gorczańskim Parku Narodowym. Jedna z najpiękniejszych gorczańskich polan - dość rozległa i charakteryzująca się dużymi walorami krajobrazowymi. Zlokalizowana jest pomiędzy Jaworzynką, a Gorcem Troszackim. Znajdują się na niej trzy drewniane szałasy, będące pozostałością po pasterskiej działalności Zagórzan - grupy etnicznej, która zamieszkuje Beskid Wyspowy i północną część Gorców. Dwa z nich niestety niszczeją. Jeden został odremontowany, dzięki czemu można zobaczyć jak wyglądały budynki w czasach swojej świetności. Polana pięknie prezentuje się o każdej porze roku. Przebiega przez nią żółty szlak, który dotrzeć możemy między innymi na Kudłoń czy do Schroniska PTTK pod Turbaczem.
Polecane: Aleksandra / Kraków
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.