Polana na Stołach nad Doliną Kościeliską

Polana na Stołach

Jeśli macie ochotę na niewymagający specjalnego przygotowania, zimowy spacer wśród pięknych widoków - polecam wybrać się na Polanę na Stołach. Polana nazywana również Stoły, to wysokogórska polana leżąca na Stołach, czyli niewielkim wapiennym masywnie górskim w Tatrach Zachodnich. Dawniej była to część Hali Stoły i użytkowano ją pastersko. Znajdowało się na niej kilkanaście szałasów, obecnie są tam trzy, które umieszczone zostały w krajowym rejestrze zabytków. Z polany roztaczają się malownicze widoki na Wierchy Czerwone, Giewont, Hruby Regiel. 

Poleca: Jasiek Sabała
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.