Pętla wokół Szczawnicy

Szczawnica

W Dolinie Popradu znajdziecie nie tylko łatwą trasę nadbrzeżną idealną nawet dla początkujących rowerzystów, są tutaj również świetne trasy dla kolarzy górskich. W tym roku, w okolicy Krynicy odświeżono sporo szlaków mtb. Natomiast w ośrodku Słotwiny – Arena od tego lata możecie pobawić się na pierwszej z kilku tras typu flow. Start pierwszej - gotowej, jest zaraz pod wieżą widokową na Drabiakówce. Na kolejne trzy trzeba jeszcze nieco poczekać, bo są w budowie. W tej okolicy jest sporo nowości, ale warto też przyjrzeć się klasykom mtb, czyli np. wycieczce na Bacówkę nad Wierchomlą oraz pętli Kotylniczy Wierch. Ja zaproponuję Wam trochę tego, trochę tego, czyli połączenie nowości i klasyków. Możecie zacząć od podjazdu zielonym szlakiem z Krynicy na Przełęcz Krzyżową, a potem pojechać niebieskim pod wieżę na Drabiakówkę. Zachęcam też, warto skusić się na jeden zjazd nowym singletrackiem, by wrócić na szczyt drogą podjazdową lub wyciągiem. Kiedy już będziecie mieć dość zabawy zjazdowej, przenieście się na szlak niebieski na Runek. Jeśli natomiast macie ochotę na małą przerwę, wystarczy skręcić na bacówkę nad Wierchomlą i skusić się na herbatkę lub małe co nie co. Po krótkiej lub długiej przerwie, jak wolicie, zjedziecie łatwym fragmentem pętli na Kotylniczy Wierch w kierunku Szczawnika, tutaj robi się pod górkę, wprost na Jaworzynę Krynicką. Każdy kto uwielbia podjazdy, zachwyci się parkiem rowerowym na terenie zimowej sankostrady, gdzie będzie miał okazję puścić się w dół specjalnie przygotowaną do tego celu trasą. Na Jaworzynie czeka na Was szlak mtb „Mieczysław”, nim wrócicie na krynicki deptak. Tutaj znajdziecie szczegółowy opis trasy, mapę oraz ślad gpx: https://visitmalopolska.pl/trasa/-/poi/na-bacowke-nad-wierchomla-oraz-petla-kotylniczy-wierch
Więcej informacji znajdziesz na: www.narowery.visitmalopolska.pl 
Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce? 
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl 

Poleca: Anna Szafraniec
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.