Pętla wokół Puszczy Niepołomickiej

Puszcza Niepołomicka, Niepołomice

Chcesz wyruszyć na wycieczkę rowerową, a może wolisz kolarski trening? Jest takie miejsce, które idealnie nadaje się do jednego i drugiego – okolice Puszczy Niepołomickiej. Łączą się tu trasy VeloMałopolska oraz inne szlaki rowerowe. Z ciekawostek dodam tylko, że niektórzy twierdzą, że Puszcza Niepołomicka zawdzięcza swoją nazwę, nie tak jak sądzono leżącym na jej skraju Niepołomicom, ale pochodzeniu od staropolskiego określenia „niepołomny”- oznaczającego kogoś lub coś trudnego, wręcz niemożliwego do zniszczenia, poskromienia. Na szczęście trasa wokół Puszczy Niepołomickiej jest do poskromienia i nie jest bardzo wymagająca. Proponuję ok. 60 kilometrową pętle, na którą składają się fragmenty tras:  Wiślana Trasa Rowerowa, VeloRaba i VeloMetropolis (Eurovelo4).  Moja propozycja w większości prowadzi po asfalcie, po drodze odseparowanej od ruchu samochodowego (tylko odcinek VeloRaba prowadzi po wałach i jest  to szuter). Jeżeli wybierzesz inne połączenie tras, pamiętaj, że część ścieżek rowerowych przebiegających przez Puszczę ma nawierzchnię szutrową.
Więcej informacji znajdziesz na: www.narowery.visitmalopolska.pl 
Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce?
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl 

Poleca: Anna Szafraniec
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.