Muzeum Agatów w Rudnie

Rudno 3
Muzeum Agatów w Rudnie leży na granicy Garbu Tenczyńskiego oraz jury, u podnóża Zamku Tenczyn, dokładnie na wygasłym wulkanie okresu permskiego. Kolekcjoner agatów i twórca Muzeum - Witold Koprucha od pewnego czasu pragnął stworzyć miejsce, gdzie będzie mógł zaprezentować swój wieloletni dorobek kolekcjonerski oraz przybliżyć wszystkim wiedzę nt podkrakowskich agatów. Muzeum to również propozycja aktywnego wypoczynku połączona ze zdobywaniem wiedzy nt kamieni - Warsztaty “Skarby tej Ziemi na wyciągnięcie ręki”. Podczas spotkania można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy nt lokalnej geologii oraz spróbować swoich sił pod okiem właściciela w poszukiwaniu agatów a także poznać technikę ich obróbki. To doskonały relaks dla małych i dużych odkrywców, rodzin i szkół. Muzeum Agatów w Rudnie - warto odwiedzić i zobaczyć skarby tej Ziemi, sprawdzić czy są one na wyciągnięcie ręki! www.muzeumagatowwrudnie.com
Polecane: Kinga Kurlit-Heller / Rybna
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.