Jaskinie Rybnej

Rybna
Rybna to malowniczo położona miejscowość na skraju jury. O jej walorach krajobrazowych decyduje różnica wzniesień (jest rozłożona na kilku wzgórzach, liczne wąwozy oraz... jaskinie. Oficjalnie wg Państwowego Instytutu Geologicznego jest ich tutaj 11, ale speleolodzy nie wykluczają kolejnych odkryć. Jaskinie najczęściej poukrywane są w pięknych wąwozach. Część z nich jest wyzwaniem dla grotołazów, ale są też takie, które mogą eksplorować całe rodziny (odpowiednio przygotowane). Niektóre spośród nich stanowiły schronienie dla ludzi pierwotnych. Są też tak rzadkie jak wywierzysko i ponor. Polecam odkrywanie jury w Rybnej, wstąpienie na "szlak" grot i jaskiń w przepięknej scenerii skrasowiałych wapieni.
Polecane: Kinga / Rybna
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.