Historyland

Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3, Kraków

Historyland znajdziecie w Krakowie, w budynku krakowskiego Dworca Głównego. Zachwyci on nie tylko fanów klocków Lego, ale też wszystkich tych, którzy uwielbiają naukę poprzez zabawę. To interaktywne muzeum, które przy pomocy makiet, efektów dźwiękowych, świetlnych oraz miliona klocków Lego przybliża kilka ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Znajdziecie tutaj między innymi: osadę w Biskupinie, makietę bitwy pod Grunwaldem, obronę Westerplatte oraz Jasną Górę, którą dodatkowo można obejrzeć za pomocą okularów VR. Nie brakuje tutaj również typowych atrakcji  Krakowa, dlatego w wersji Lego zachwycą Was również Sukiennice z wieżą ratuszową, kościół Mariacki czy Katedra Wawelska.

Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.