GĘŚ W DYMIE

Laskowa 679, Laskowa

Świetna i nowoczesna kuchnia także trafia się poza utartymi turystycznymi szlakami. W Małopolsce takim miejscem jest wieś Laskowa na Sądeczczyźnie i restauracja Gęś w Dymie. Szef kuchni Marcin Pławecki prowadzi restaurację z całą rodziną. To co trafia do jego kuchni a w rezultacie na talerze gości jest pielęgnowane tuż przy domu, ewentualnie kupowane jest od rolników z najbliższej okolicy. Zwłaszcza drób, a w szczególności będące w nazwie restauracji gęsi. Marcin Pławecki jest też uznanym królem polskiej gęsiny. Jego półgęski nie mają sobie równych. Po uczcie u Marcina, wybrać się można na zwiedzanie pobliskiego zamku w Wiśniczu. Na tym właśnie zamku tworzył kuchmistrz wojewody krakowskiego Aleksandra Michała Lubomirskiego, Stanisław Czerniecki. I to właśnie on napisał "Compendium ferculorum, albo zebranie potraw" – pierwszą zachowaną polską książkę kucharską. Została ona wydana w Krakowie w 1682 roku. Na Zamku w Wiśniczu prócz zwykłych zamkowych atrakcji znajduje się też Muzeum Książki Kulinarnej. Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Małopolsce? 
Odwiedź też www.visitmalopolska.pl 

Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.