Dolina Sztoły w Bukowinie koło Olkusza

Sztoła, Sławków

Macie ochotę na wyjątkowy, idealny i mało forsowny spacer wśród zimowych sosnowych borów? Zapraszam do Doliny Sztoły, jest to malownicza i przepiękna okolica. Urokliwa kręta dolina ma bardzo różnorodny charakter, a jej początek znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Wystarczy tylko chwila marszu i już znajdziecie źródło wypływające spod skał. Źródło, które stało się pomnikiem przyrody nieożywionej. Idąc od źródła wraz  z nurtem Sztoły, możecie odkryć pozostałości dawnej strzelnicy wojskowej, a także stary młyn w Osadzie Podpolis. Natomiast od zalewu Leśny Dwór Sztoła zachwyci Was wyjątkowym kolorem wody i pięknymi meandrami, wijącymi się wzdłuż piaszczystych skarp.

Poleca: Anna Dąbek
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.